Podziękowanie za udział w Śląskim Festiwalu Nauki

Drodzy Studenci, Szanowni Rodzice,

w dniach 30.11 – 2.12 odbyła się II edycja Śląskiego Festiwalu Nauki Katowice 2017.

Śląski Festiwal Nauki jest największym wydarzeniem o tematyce naukowej w naszym regionie. Jego celem jest upowszechnianie wiedzy z różnych dziedzin nauki i sztuki poprzez interakcje między uczestnikami festiwalu a naukowcami, popularyzatorami nauki i artystami oraz prezentowanie ciekawych eksperymentów, wykładów, pokazów i wystaw. Festiwal łączy naukę i sztukę prezentując je, jako ekscytujące i fascynujące dziedziny życia.

W tegorocznym Festiwalu wzięło udział ponad 30.000 uczestników, a całe wydarzenie, ukazując ogromny i różnorodny potencjał naukowy regionu, zostało uznane za duży sukces Uniwersytetu Śląskiego i ocenione przez społeczność regionu, jako bardzo udane.

W sukcesie Festiwalu mieliście swój znaczący udział. Tegoroczna edycja Śląskiego Festiwalu Nauki została zainaugurowana na scenie Teatru Śląskiego im. S. Wyspiańskiego w Katowicach, gdzie MATT Flooreski oraz LED UŚD z wielkim sukcesem zaprezentowały spektakl teatralny „Mały Książę”.

Studentów UŚD nie zabrakło również w kolejnych festiwalowych dniach, które odbywały się
w przestrzeniach Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach. Mała Akademia Teatru
i Tańca UŚD Flooreski, Laboratorium Ekspresji Dziecięcej LED oraz Chór Studencki UŚD Gioia, miały trudne i ważne zadanie reprezentowania Uniwersytetu Śląskiego Dzieci podczas tej niezwykłej imprezy.

W atmosferze wielkiej nauki, wykładów, seminariów, doświadczeń oraz kreatywnego myślenia
i działania, na scenie głównej MCK wielokrotnie i z wielkim entuzjazmem prezentowały swój dorobek artystyczny wzruszając i zachwycając talentem festiwalową publiczność. Na scenie głównej zaprezentowała się także dzielnie grupa studentów UŚD, bardzo sprawnie budując z drewnianych elementów most Leonarda da Vinci i udowadniając publiczności jego wytrzymałość.

W ciągu dwóch festiwalowych dni odbywających się w MCK, w Strefie Aktywności Dziecka Studenci MATT Flooreski oraz LED UŚD prowadzili niezwykle kreatywnie działania edukacyjne dla młodszych kolegów, prezentując niestrudzenie swe umiejętności. Doskonałe kreacje aktorskie oraz kompozycje taneczne przygotowane przez naszych Studentów dostarczały najmłodszej publiczności Festiwalu niezapomnianych wrażeń, rozbudzając ciekawość poznawczą, i budząc niekłamany zachwyt.

Nasza inicjatywa znakomicie wpisała się w charakter Festiwalu i z pewnością przybliżyła jego uczestnikom bogatą ofertę edukacyjną Uniwersytetu Śląskiego Dzieci, inspirując, poszerzając horyzonty oraz zachęcając do radosnej i twórczej nauki.

Serdecznie gratulujemy naszym Studentom z Małej Akademii Teatru i Tańca UŚD Flooreski,
z Laboratorium Ekspresji Dziecięcej LED, z Chóru Studenckiego UŚD Gioia oraz grupie budowniczych mostu wielkiego sukcesu podczas Śląskiego Festiwalu Nauki!

Dziękujemy za Waszą otwartość, entuzjazm, wytrwałość oraz ogromne zaangażowanie zauważalne
w każdym Waszym działaniu!

Najserdeczniejsze gratulacje i podziękowania kierujemy również na ręce Waszych Rodziców, Babć, Dziadków oraz wszystkich Bliskich, którzy byli obecni w każdym dniu Festiwalu wspierając Was
w działaniach.

Państwa ogromne wsparcie, poświęcenie oraz życzliwość sprawiły, iż nasi Studenci z wielkim sukcesem i satysfakcją sprostali trudnemu wyzwaniu współtworzenia niezwykłego święta nauki – Śląskiego Festiwalu Nauki 2017!

Dziękujemy i gratulujemy!

W imieniu Kolegium Naukowego UŚD