Sukces zawodników Klubu Modelarzy Lotniczych UŚD

W dniu 9 czerwca 2017 r. w Miejskim Ośrodku Rekreacji i Sportu w Zabrzu odbyły się Halowe Zawody Szybowców Styropianowych. Impreza została zorganizowana przez instruktora modelarstwa lotniczego i kosmicznego Mariolę Pomorską.

Uczestnikami zawodów byli uczniowie zabrzańskich szkół gimnazjalnych oraz Klub Modelarski „Gawron” w Pyskowicach. Klub Modelarzy Lotniczych UŚD reprezentowali studenci: Odkrywcy i Młodzi Naukowcy.
Zawodnicy wykonali trzy loty samolotami, które zbudowali na zajęciach modelarskich. Loty szybowców mierzone w sekundach oceniali sędziowie Gliwickiego Stowarzyszenia Modelarzy Lotniczych w Gliwicach.
W klasyfikacji indywidualnej wysokie miejsca na podium w grupie Odkrywców zajęli:
Radosław Sojka – I miejsce,
Aleksander Olszowski – II miejsce.
Najdłuższe loty w grupie Młodych Naukowców uzyskali:
Łukasz Szymura – I miejsce
Stanisław Bartnik – II miejsce
Mateusz Cuglowski – III miejsce.
Suma czasów lotów najlepszych zawodników w wieku 7-9 lat oraz 10-12 lat, zadecydowała o przyznaniu przez komisję sędziowską I miejsca drużynowo dla Odkrywców i Młodych Naukowców.