Uniwersytet Dzieci w Diablaku, Zawoja 2013

Wakacje to czas zabawy i odpoczynku. Grupa studentów UŚD spędziła 7 dni w Zawoi. Był to pierwszy wyjazd edukacyjno-rekreacyjny zorganizowany przez UŚD skierowany do studentów i rodziców. Studenci codziennie brali udział w zajęciach z języka angielskiego oraz warsztatach filmowych.

W trakcie zajęć z języka angielskiego studenci zapoznali się z zapisem symboli fonetycznych występujących w języku angielskim. W ramach ćwiczeń praktycznych wykonano z plasteliny wybrane symbole głosek (zapraszamy do galerii zdjęć). Na zajęciach filmowych, studenci przygotowali 2 filmy, które zostaną zaprezentowane w trakcie inauguracji roku akademickiego.

Uczestnicy wyjazdu brali udział w zajęciach integracyjnych, zwiedzali okolice Zawoi m.in. zobaczyli technikę wyrobu oscypka w bacówce, wyjechali wyciągiem na Mosorny Groń a stamtąd szlakiem niebieskim ruszyli nad wodospady. Ponadto brali udział w zorganizowanym wyjeździe do Ostravicy, na terenie Słowacji, gdzie spędzili miło czas pływając w basenach termalnych.

W trakcie pobytu studenci mieli okazję przybliżenia kultury i tradycji regionu w Muzeum Etnograficznym Babiogórskiego Parku Narodowego. Wyjazd do Zawoi bardzo zintegrował studentów, którzy postanowili kontynuować wspólne zajęcia z warsztatów filmowych w trakcie roku akademickiego. Prace wykonane w trakcie zajęć edukacyjnych (symbole fonetyczne oraz prace z zakresu audiodeskrypcji) zostaną ocenione i nagrodzone na początku semestru. Zainteresowane osoby kierujemy do galerii zdjęć. W ramach warsztatów filmowych studenci wykonali plakaty do przygotowanych filmów, które zostały ocenione przez rodziców. Wyniki zostaną opublikowane również na początku semestru.

Zapraszamy do galerii zdjęć, gdzie można zobaczyć pełną fotorelację z wyjazdu.