Pomagamy. Uniwersytet Śląski Dzieci obejmie opieką jednego z podopiecznych Zakątka Weteranów!

 
rysunek psa

 Drodzy Studenci,

w ubiegłym roku akademickim zaprosiliśmy Was do udziału w konkursie plastycznym „Zwierzęta na służbie”, który poświęcony został bardzo specjalnemu i ważnemu tematowi - czworonożnym funkcjonariuszom - psom i koniom, pracującym dla dobra człowieka.

Wykonane przez Was wzruszające, radosne i pełne empatii prace, związane z czworonożnymi przyjaciółmi, przesłaliśmy do Zakątka Weteranów w Gierłatowie, w Gminie Nekla w Wielkopolsce. W Zakątku zasłużone zwierzęta mogą odnaleźć spokój po latach służby, opiekę weterynaryjną i w godnych warunkach spędzić swoją starość. Ten niezwykły dom dla zwierząt powstał staraniem Stowarzyszenia, powołanego do życia przez siedmiu czynnych i byłych funkcjonariuszy wielkopolskiej Policji.

Oprócz leczenia, żywienia i właściwej dawki ruchu, zwierzęta znajdą tu także konieczną opiekę zapobiegającą stresowi, związanemu z nagłym odsunięciem od codziennych obowiązków.

Właśnie w ten sposób członkowie Stowarzyszenia chcą podziękować czworonogom za bezinteresowne poświęcenie i oddaną służbę. Nie zawsze jest to jednak możliwe z braku środków finansowych, czy możliwości lokalowych, z jakimi na co dzień boryka się Stowarzyszenie.

Aby wesprzeć pomoc niesioną czworonożnym funkcjonariuszom po służbie, Uniwersytet Śląski Dzieci pragnie adoptować i roztoczyć opiekę nad jednym ze zwierzaków, przebywających w Zakątku.

Pragniemy wspólnie z Wami Drodzy Studenci podjąć tę ważną decyzję!

W tym celu przygotowaliśmy specjalny formularz elektroniczny, dzięki któremu poznacie bliżej wszystkich podopiecznych Zakątka Weteranów oraz oddacie swój głos. Link do formularza otrzymacie naszym biuletynem informacyjnym na Wasze adresy e-mail.

Pamiętajcie!

Wybierzcie jedno zwierzę, które pragnęlibyście otoczyć naszą wspólną opieką i wypełnijcie formularz tylko jeden raz.

Wasze głosy zdecydują, które ze zwierząt mieszkających w Zakątku Weteranów będziemy wspierać i otaczać opieką!

Głosowanie rozpoczynamy 28 marca 2020 r. i zakończymy 5 kwietnia 2020 r.

Jeśli pragnęlibyście także indywidualnie pomagać Zakątkowi, skorzystajcie z informacji zamieszczonych poniżej:

Stowarzyszenie „Zakątek Weteranów”
Gierłatowo 8a, 62-330 Nekla
Telefon: +48 662 416 147 / +48 796 966 628
Regon: 366425486
NIP: 7891763937
Nr konta: Bank PEKAO SA 53 1240 3246 1111 0010 7204 2668.

Pomaganie jest proste – pomagaj, nie czekaj!

Kolegium Uniwersytetu Śląskiego Dzieci